Úvodní strana
Popis apartmánu
Nabízené služby
Provoz a ceník
Výlety a atrakce
Sport a rekreace
Fotogalerie

VÝLETY A ATRAKCE

Nejvýznamnější památky v Novém Městě na Moravě tvoří katolický kostel sv. Kunhuty, dále budova staré radnice a zámek. Výstavy se pořádají v Horáckém muzeu, zajímavá je i bohatá sochařská výzdoba náměstí a ulic od místních rodáků Vincence Makovského a Jana Štursy, k dispozici je i kino, bowling, fitness apod.

Nové Město na Moravě a jeho okolí navštíví každým rokem nespočet světových sportovců při závodech Světového poháru Zlaté lyže, Světového poháru biatlonu, Světového poháru na horských kolech apod.

V sousedním nedalekém Žďáru nad Sázavou je významná památka ZELENÁ HORA, nejvýznamnější stavba barokního stavitele Jana Santiniho s poutním kostelem Svatého Jana Nepomuckého, v roce 1994 zařazena na seznam světových kulturních a a přírodních památek UNESCO. Dále je tu muzeum knihy, krytý bazén, rekreační oblast Dářko se zastavením se v Polničce - SALON EXPRES - zahradní železnice.

Zajímavé je i Westernové městečko (Šiklův mlýn u Zvole), strašidelný zámek DRAXMOOR (Dolní Rožínka), areál sportu s horolezeckou stěnou, fit centrum, krytý plavecký bazén i se slanou vodou a lanové centrum (Bystřice nad Perštejnem), rozhledna KARASÍN se sjezdovkou nebo krásný přírodní golfový areál v nedaleké Svratce (rekreační).

všechna práva vyhrazena Zdena Brožková © 2012 | design by dwgd.cz